
Guys! I couldn't help it. I had to work out the cost/loaf when I make bread myself. If I wasn't convinced before, I sure am now! The above breakdown shows that for every loaf, it's less than a dollar! Woo!
P.S I'm totally kicking it at making bagels now too!...